Sesiunea studențească ING – 2019

În cadrul secțiunii a patra a Sesiunii studențești organizate de Facultatea de Inginerie a UVAB s-au înscris 7 eseuri realizate după cum urmează:

  • 2 eseuri ale studenților Facultății de Business și Management, Universitatea „Angel Kanchev”, Ruse, Bulgaria;
  • 4 eseuri ale studenților din UVAB;
  • 1 eseu al elevului Liceului tehnologic „J. M. Elias” din Sascut.

Lista lucrărilor este prezentată în tabelul următor:

Nr. crt.               Titlul lucrării     Autor          Coordonator
1. WHY CONTROL ON BUSINESS PROCESSES IS IMPORTANT FOR BUSINESS SOCIETY Margarita GEORGIEVA

 

Lyudmila Mihaylova, Facultatea de Business și Management, Universitatea „Angel Kanchev”, Ruse, Bulgaria
2. GLOBAL UNDERSTANDING IN BUSINESS AND ADDING VALUE TO THE SOCIETY Ventsislav

NIKOLOV

Lyudmila Mihaylova, Facultatea de Business și Management, Universitatea „Angel Kanchev”, Ruse, Bulgaria
3. SOCIETATE ȘI BUSINESS Mariana

DAVID

Petronela Savin – UVAB – Litere
4. TELEMEDICINA ȘI NANOMEDICINA –

POSIBILE PROFESII ALE VIITORULUI

Raluca MUNTEANU Roxana Mironescu – UVAB – Științe Economice
5. AFACERILE ȘI RESPONSABILITATEA LOR FAȚĂ DE SOCIETATE Vlad-Gabriel LUPU Costel Ceocea – UVAB – Științe Economice
6. SOCIETATEA MODERNĂ ȘI NOILE TENDINȚE ÎN AFACERILE DE CONSTRUCȚII Elena LUNGU Costel Ceocea – UVAB – Științe Economice
7. DOAR PĂREREA TA CONTEAZĂ Marius Adrian IRIMIA Dascălu Aurelia – Liceul tehnologic „J. M. Elias” Sascut

Comisia de verificare și analizare a eseurilor a fost formată din:

Președinte comisie:      Roxana Mironescu – președinte SAS

Membri:                          Petronela Savin

Daniela Florescu

Pentru evaluarea eseurilor a fost întocmit un barem de evaluare, care a fost completat de fiecare evaluator în parte.

Punctajele obținute de eseurile din competiție au fost:

Margarita GEORGIEVA 88
Ventsislav NIKOLOV 82
Bulaica (David) Mariana 89
Munteanu Raluca 95
Vlad-Gabriel LUPU 90
Elena LUNGU 93
Marius Adrian IRIMIA 88

Ordinea premiilor stabilită de comisia de evaluare a fost:

 Locul I – Munteanu Raluca, Facultatea de Științe economice, UVAB

Locul II – Lungu Elena, Facultatea de Științe economice, UVAB

Locul III – Lupu Vlad Gabriel, Facultatea de Științe economice, UVAB

Mențiune – David Marian, Facultatea de Litere, UVAB

                    Irimia Adrian Marius, Liceul tehnologic „J. M. Elias” Sascut